Ahojte všimol som si že sa potichu zrušilo pravidlo 10x100ml v príručnej batožnie. Niekde som našiel že je to lebo majú lepšie skenery. Mám skúsenosť že to prestali riešiť od Ledna.    Viete o tom niekto viac? Zaujimavé že to nebolo nikde komunikované... Dík za info.  .

Nove pravidla na tekutiny v prirucnim zavazadle

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

I tak mi v EU prijdou uzkoprsi a vypruzeny na tech kontrolach, sundat boty, vyndat veci z kapes, pasek…. Proste skoro by cloveka svlikli do naha. 

2 Citovat

Kontrola je neotravujici pro tebe, pro jiné tak nemusí být. A těch důvodu proč neletět 90minutovy let a jet místo toho autem může být více, větší stres, nemožnost přepravovat některé věci atd... 

Se zavedením kontrol začalo více lidí jezdit auty a v důsledku toho více umírat. Korelace je evidentní, kauzální vztah se těžko dokazuje na 100 %, ale nějaký tam určitě bude.

Co chci říct, je ze nemožnost převážet šampony je čistá buzerace a nikoho nezachrání. 

1 Citovat

Mandre napsal(a):

I tak mi v EU prijdou uzkoprsi a vypruzeny na tech kontrolach, sundat boty, vyndat veci z kapes, pasek…. Proste skoro by cloveka svlikli do naha. 

V EU jsem nikdy, slovy nikdy boty nesundával. A radši sundám pásek, než aby pak někdo propašoval do letadla něco, co by nebylo úplně štastné, kdyby se tam povedlo propašovat.

4 Citovat

A zvláštní že např. vlaky takovou kontrolu nepotřebují... 

0 Citovat

No, se divíte. Zkuste se nad tím zamyslet. Kolik teroristických útoků bylo na vlaky? Kolik na letadla? Dál asi nemusíme pokračovat, že.

Až začnou pošuci odpalovat vlaky, budou podobné kontroly i u vlaků.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Se zavedením kontrol začalo více lidí jezdit auty a v důsledku toho více umírat. Korelace je evidentní, kauzální vztah se těžko dokazuje na 100 %, ale nějaký tam určitě bude.

Nerad vám kazím radost, ale ten odkazovaný text je dost mimo. Když si ho alespoň přečtete, tak zjistíte, že on vyvozuje, že těch 129 lidí, kteří zemřeli kvůli tomu, že místo letadlem jeli autem, neletělo letadlem kvůli screeningu odbavených zavazadel , nikoli kvůli bezpečnostním kontrolám.

Takže - kdo ví, co tím chtěl autor říct, a kdo ví, jestli to není bůhvíjaká slátanina nějakého pomatence.

1 Citovat

Co se týče vlaků, naprosto souhlasím. Bezpečnostní opatření nejsou zcela vhodná.

0 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

[citace="Mandre"]

I tak mi v EU prijdou uzkoprsi a vypruzeny na tech kontrolach, sundat boty, vyndat veci z kapes, pasek…. Proste skoro by cloveka svlikli do naha. 

V EU jsem nikdy, slovy nikdy boty nesundával. A radši sundám pásek, než aby pak někdo propašoval do letadla něco, co by nebylo úplně štastné, kdyby se tam povedlo propašovat.

[/citace]

Tak ja naposled ve ctvrtek v Praze, sundat boty🙄😂🙏.

1 Citovat

Nenosíte nějaký šílený "pracovní" boty, okovaný a tak? Já jen, že teda ač mám po evropě tak 30 - 40 letů ročně, tak boty nešly dolů nikdy (mám obyčejný tenisky).  Jediný, kdy jsem musel sundavat boty (a jsem schopný si to vybavit), bylo Rusko a pak v USA.

0 Citovat

😂Ne.standard. Normální kotnickovy zimni boty. 

0 Citovat

Ve Vídni mi poslali nůž přes kurýra. A to mě dostalo v pohodě, díky. https://gbmod.net/download-gbwhatsapp-apk/

0 Citovat

Taky jsem se v prosinci na Ruzyni zouvala a nechápa proč, obyč. boty, ani vysoká podrážka, ani ne kotníčkový. Manžel a ostatní lidí měli rozhodně daleko mohutnější a nezouvali se. Asi to berou náhodně. V Budapešti cca 5let zpátky se zouvali v zimě úplně všichni bez rozdílu bot.

0 Citovat

Presne tak, je to nefer s vlakmi.

Dufam, ze sa securitaci z eu nad tym zamyslia a zavedu rovnake kontroli aj vo vlakoch. Ked to ide v cine, preco nie aj v eu.

Inac sa ani necudujem, ze sem kopa ludi prestala chodit resp prispievat

2 Citovat

Mandre napsal(a):

I tak mi v EU prijdou uzkoprsi a vypruzeny na tech kontrolach, sundat boty, vyndat veci z kapes, pasek…. Proste skoro by cloveka svlikli do naha. 

Boty jsem sundával předevčírem při odletu z Thajska, a také ve Státech. V EU nikdy. 

0 Citovat

goro napsal:

Pověst velmi přísné (až nesmyslně přísné) security má Bratislava, kde prý nejprojdou ani skládací tyčky od stanu, přestože nejsou ostré.

Kolíky ke stany nešly nikdy, vždy jsme kupovali za pár euro v decatlonech na místě (o hodně levnější než odbavené zavazadlo a stejně se muselo jít pro plynovou bombu k vařiči) - pak jsme ty kolíky z Decathlonu začali vozit na zkoušku (že když je vyhodí, tak žádná škoda..) a prochází nám bez problémů (zatím kolem 15 letů po evropě ok).

 

Prosím tě, vy běžně létáte po Evropě se stanem v příručním zavazadle? S duralovými nebo laminátovými tyčkami? Dosud jsem to neřešil, ale letos takto poletím a kolíky jsem si koupil plastové. Vezmu asi jen svůj starý ministan Jurek Bivi 1, kde si nahradím malou tyčku u nohou dřevěnou a oblouk nad hlavou plánuju nebrat a poradit si buď přivázáním šňůrkami ke stromu nebo to mít jen jako žďárák, protože pršet určitě nebude. Pokud bych věděl, že třeba s laminátovými tyčkami problém bývá jen vyjímečně, asi bych pro jiné podobné cesty koupil odpovídající stan. Riskovat, že přijdu o duralové tyčky u drahého nového lehkého stanu by se mi ale nechtělo.

0 Citovat

Libor_S: jj, stan v příručáku bereme běžně (máme Jurka atak 2.5) přes 150 letů po Evropě, s originál duralovýma tyčkama od Jurka jsme nikdy neměli probém, vytáhnout si je nechají jen velmi vyjímečně (1 z 20 letů? po fyzické prohlídce vždy vráceny, nikdy jsme nemuseli ani ukecávat).
Akorát ta jsme byli varovaní před BTS (pouze info na webu, žádná zkušenost), tak tam jsme investovali do odbaveného zavazadla.

Originál Jurek duralové kolíky s ostrou špičkou vozíme jen když máme odbavené zavazadlo (skoro nikdy), místo toho teď bereme ty ocelové z Decathlonu, jsou těžší, ale nemají ostrou špičku, takže zatím všude prošly (nechají si je vytáhnout a koukají na ně o dost častěji než na tyčky (tak 40-50% letů), občas váhají nebo se jdou zeptat supervizora, ale nikdy nám je zatím nesebrali. A kdyby ano, sada těch kolíků stojí 4€ a decathlon mají všude).
Případně kamarádi vozí plastové kolíky z pod7kilo, jsou lehké a projdou vždy.

 

 

1 Citovat

S tím stanem mě to taky překvapuje, byla jsem přesvědčená, že stanové tyčky se nesmí brát.

Boty musel sundavat syn v Praze (teď na začátku února), byly to normální kotníkový pohorky, měli jsme celá rodina stejný typ bot, ale sundavat musel jen on. Vyhodnotili jsme to tak, že my ostatní chodíme vzorně upraveni s kalhotami přes boty, zatímco on jak hastroš s různě vyhrnutými, takže ty jeho boty byly vidět, tak mu je nechali sundat, ale tento důvod u zde přítomných dam nepředpokládám, tak je to asi něco úplně náhodnýho.

Ale obecně mně ty kontroly nijak nevadí, radši snesu nepohodlí než nebezpečí.

Otázka povolených/nepovolených/vyhazovaných věcí je něco jiného, tam mi některé přijdou nelogické a nesmyslné.

0 Citovat

@goro: Díky, takže asi máte dost zkušeností s průchodem s tyčkami v Praze. A co Berlín, Lisabon, Funchal nebo Olbia?

0 Citovat

Stejně ty kontroly vznikly po 11.září pouze na oko, aby se cestující nemuseli bát. Reálná hodnota téměř žádná, ten kdo chce cokoliv nekalého propašovat na palubu to stejně dokáže. 

1 Citovat

Na T1 v Praze nám dnes pustili dvě zavřené lahve se sodou. Zeptala jsem se, vytáhli speciální box a máme je.

0 Citovat

Jen tedy snad k uzavření diskuse na téma nová pravidla a k potvrzení toho, o co jde ... ano, jde o to, jak se nasazuje nová technika: 

https://www.planes.cz/cs/article...avazadlech

1 Citovat

[/citace]

V EU jsem nikdy, slovy nikdy boty nesundával. A radši sundám pásek, než aby pak někdo propašoval do letadla něco, co by nebylo úplně štastné, kdyby se tam povedlo propašovat.

[/citace]

Boty jsem tento měsíc sundavala dvakrát - Na Ruzyni a na Madeiře. Na Madeiře jsem už koukala, jestli jdou po určitém typu bot, ale zouvali lidi dle mého náhodně

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@goro: Díky, takže asi máte dost zkušeností s průchodem s tyčkami v Praze. A co Berlín, Lisabon, Funchal nebo Olbia?

osobně vyzkoušen Lisabon a Funchal, přes obě letiště minimálně 5 letů, stan v příručáku vždy ok.

Berlin a Olbia bohužel nevím, ale jiná neměcká letiště ok

1 Citovat

@goro: A Izrael? Tam uvažuju o kempování, ale nechci odbavený zavazadlo.

0 Citovat

Tady jsem jeste nasla uzitecne oficialni info letiste Praha, takze stanove tycky podle toho skutecne nejsou problem a jsou povolene, problematicke jsou jenom koliky, coz jde resit treba temi plastovymi nebo nejak jinak.

https://www.prg.aero/predmety-je...dotazovana

Jeste by me tedy zajimalo, jestli ty trekove hole by slo povazovat za ty "berle a jine zdravotni pohybove pomucky".

Viden walking sticks vyslovne povoleno:

https://www.viennaairport.com/en...ty_control

1